Події, факти, коментарі
На головну сторінку
Карта сайту
Контакти
Події, факти, коментарі
Керівні органиКолективні члениПодії, Факти, KоментаріКонкурси

 

Події, факти, коментарі
19.05.2020 |пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ
Актив КМО "Нова Україна" про Першу річницю "роботи" президета ЗЕленського

З нагоди річниці #інаугурації маю декілька акцентів. Хоча емоції переважають, спробую описати ситуацію в сфері захисту довкілля і перспектив сталого розвитку України фактами.

1. Ліквідоване міністерство екології та природних ресурсів.

Захист довкілля доручено енергетикам.

2. Національна стратегія екологічної політики до 2030 р. , яку затверджено Законом України (документ розроблено і схвалено до обрання Зеленського), не виконується. Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища до 2025, який, згідно з згаданим законом, мав розробити Кабінет міністрів, так і не розроблений взагалі (термін був - жовтень 2019). Хоча ще в серпні минулого року драфт проекту ми винесли на обговорення. Тобто зараз в Україні не має дорожньої карти, за якою рухатися.

3. Уряд не подав впродовж року жодного законопроекту в сфері формування політики охорони навколишнього природного середовища.

Обидва ухвалені минулого року закони - про захист озонового шару та про звітність, моніторинг і верифікацію парникових газів, - розроблено та внесено до парламенту і прийнято в першому читанні ще за моєї каденції. Важливий євроінтеграційний проект закону про зменшення промислового забруднення - відкликано після зміни Уряду. Ще раз акцентую: Кабінет міністрів відкликав законопроект, який не подобався «великим» промисловим забруднювачам.

4. Жодного поступу в імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Ще минулого року Україна практично повернулась в графік виконання Угоди в частині довкілля. Тепер темп знову загублено. Угоду про Асоціацію в цій частині Україна ризикує не виконати.

Також ми втратили позитивну траєкторію виходу з порушень міжнародних зобов’язань. До 2019-го нам вдалося "закрити" кілька справ проти України в міжнародних конвенціях, які тягнулися роками. Зараз на горизонті - нові ризики порушень базових міжнародних конвенцій у сфері довкілля.

5. Катастрофічно зменшено фінансування природоохоронних заходів з Державного бюджету України. На їх виконання у 2019 році закладали трохи більше 1 млрд. грн. У 2020-му влада виділила менше 16,5 млн. грн. (що у 65 разів менше! ).

Ліквідована субвенція з Держбюджету місцевим бюджетам на природоохоронні заходи. Таке фінансування дозволило в період 2016-2019 р., наприклад, побудувати нові системи очисних споруд навколо озера Світязь у Шацьку та у м. Чортків, чи провести протипаводкові роботи на гірських річках Карпат, чи притулки для бездомних тварин і т.д.

6. Зупинені роботи з перетворення майданчика ЧАЕС на екологічно безпечну територію, жодних кроків у розвитку Чорнобильськоі зони, як території змін!
Збудована в 2019 р. за «кіотські» гроші державна сонячна електростанція досі не введена в експлуатацію, а це втрата сотень млн. грн.

7. Не підписана жодна угода з інвесторами про розподіл продукції (УРП), а це підрив енергонезалежності України.

На георозвідку зменшено фінансування у 2,5 рази: з 100 млн. у 2019р. до 40 млн. у 2020 р.

8. Провалена реформа екоінспекції.
Ми ліквідували корумповану Держекоінспекцію, а тепер її відновили та «тусують» керівників! Розроблений нами закон про оновлений орган знято з розгляду. Вже за ініціативи громадськості депутатами зареєстрований законопроект про екологічний контроль, але він досі не розглянутий.

9. Ключовий у сфері довкілля Закон «Про оцінку впливу на довкілля» нівельований. На вимогу забруднювачів, в «турборежимі» внесли декілька змін, які зробили його беззубим.

10. Порушується євроінтеграційний Закон про стратегічну екологічну оцінку, який вимагає оцінювати плани державних і місцевих органів з точки зору впливу на довкілля і здоров’я людей. Реалізація цього закону - непростий процес, але коли востаннє ви чули позицію міністерства щодо необхідності СЕО хоча б урядових документів?!

11. «Боротьба» з посухами та деградацією земель призвела до появи пилових бурь по всій країні.

12. Зупинено створення національної системи моніторингу якості атмосферного повітря.

13. Ліси нелегально далі інтенсивно рубають. Закон про заборону рубок у Карпатах не виконується. Знищуються і праліси, які нам вдалося захистити Законом.
Хоч зараз профільне міністрество має всі важелі для зупинення рубок, адже Держлісагенство підпорядковується тепер не МінАПК, як це було до 2019-го року.

14. Пожежі неконтрольовані.
Лише цієї весни вигоріло тисячі гектарів лісу навколо Києва.

15. Неконтрольовані викиди в атмосферу та скиди забруднення у водні об’єкти.
Україна посідає перші місця в світових антирейтингах якості атмосферного повітря. На яких підставах і кому профільне міністерство дає дозволи, громадськості наразі не відомо. Адже інформації щодо виконання забруднювачами взятих на себе зобов‘язань немає.

16. Бурштин нелегально добувають.

17. Кадрова політика хаотична.
Досі нема Міністра та Голови Держводагенства, місяцями не було призначено Голів Держекоінспекції, Держагенства зони відчуження.

18. Національна Стратегія управління відходами (затверджена у 2017р.) не виконується. Регіональні плани управління відходами не створені, процес зупинився на рівні літа минулого року. Рамковий Закон про управління відходами провалено у ВРУ та відправлено на повторне перше читання.

19. За рік не створено жодного національного парку і не розширено території ПЗФ. Фінансувння парків зведено до межі навіть не «прожиткового мінімуму».

З гарних новин - лосю і досі вдалося залишитися в Червоній книзі.

P.s. В Кривому Розі і зараз димить «Арселор Міттал», який, як обіцяв Зеленський, мусив би припинити викиди, а саме Мінприроди мало б у Кривий Ріг переїхати.


повернутися© 2005 Nova Ukraina
Розроблено компанією Разработка сайта - студия веб дизайна Лелека


Керівні
органи
Колективні
члени
Події, Факти,
Kоментарі
Конкурси