Події, факти, коментарі
На головну сторінку
Карта сайту
Контакти
Події, факти, коментарі
Керівні органиКолективні члениПодії, Факти, KоментаріКонкурси

 

Події, факти, коментарі
12.08.2017 |пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ
Де вона, межа людського розумового потенціалу?

Чи знає людство межу свого розумового потенціалу?

Природа невблаганно йде по шляху розвитку мозку, якому доводиться вирішувати все більш складні завдання: криз, здоров'я, клімату, економіки, людського фактора, нових видів техніки і миттєвої обробки нефільтрованої інформації.

Якщо раніше доблестю вважалося вміння математиків і фізиків вирішувати зрозумілі лінійні задачі, то зараз більшість завдань - нелінійні, з великою кількістю нестійких параметрів. І світ вчиться їх вирішувати, що, безсумнівно, є ознакою зростання «кумулятивного інтелекту».

Були часи, коли ієрогліфи на скелях і писемність на папірусі витісняли усні «оповіді». Великий Сократ навіть засуджував писемність, вважаючи, що вона робить дурним, і звеличував «запам'ятовування».

І що б ми з вами мали зараз, якби не було писемності? Хто б знав, про що Сократ там говорив, якби Платон нишком не записував?

А зараз таку роль виконує інтернет, навіть три ролі:

а) плодить масу інформації - це вже добре,

б) розгортає її в соціальних мережах, які негайно пережовують цю інформацію і автоматично відправляють треш в сміття, залишаючи тільки «важливе»,

в) організовує масове генерування нових смислів і їх обробку з метою поставити некерований прогрес на осудні рейки.

Тепер зрозуміло, які знання треба добувати в 21 столітті: швидка фільтрація інформації, миттєве її поширення і тут же формування нових смислів.

повернутися© 2005 Nova Ukraina
Розроблено компанією Разработка сайта - студия веб дизайна Лелека


Керівні
органи
Колективні
члени
Події, Факти,
Kоментарі
Конкурси