Події, факти, коментарі
На головну сторінку
Карта сайту
Контакти
Події, факти, коментарі
Керівні органиКолективні члениПодії, Факти, KоментаріКонкурси

 

Події, факти, коментарі
30.07.2017 |пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ
Володимир Лановий про "Плану Маршала" та особливості його громадського контролю у будівництві нової України

Дмитро Тузов: Чи можуть уряди інших країн створити такий фонд та організувати таку допомогу?

Володимир Лановий: Я нагадаю, що «План Маршалла» відбувався після війни, тому що країни, які постраждали, не мали фінансової системи, накопичень. Були зруйновані підприємства, дороги, школи, житло. Це ж ми спостерігаємо в Україні. План Маршалла для України потрібен навіть невоєнній території. Це не гроші, а інвестиції. Це конкретні об’єкти. Якщо у нас не буде конкретних пропозицій, не буде допомоги.

Також гроші надаються на борговій основі. Кошти будуть оформлені цінними паперами, які потраплять на європейський ринок цінних паперів. Так було зроблено у 50-і роки.

Наталя Соколенко: Чи не завадять олігархи реформам, які передбачає «План Маршалла»?

Володимир Лановий: За «Планом Маршалла» ніхто не вимагав реформ. Туреччині давали гроші. Вона нічого не зробила. Англії дали більше грошей, ніж німцям, але німці побудували найбільш динамічну економіку. Ніхто не очікував, але німці почали відбудовувати економіку з малого і середнього бізнесу. Вони побудували тверду грошову одиницю.

Із Заходу, я сподіваюся, нам дадуть великі гроші, щоб було житло, щоб могли працювати всі системи, але це не продукція, яку спрямовують на розвиток. Це зробить ринок, конкуренція, малий інноваційний бізнес. Я не думаю, що на інновації будуть кошти. Це наша проблема.

Дмитро Тузов: Якщо буде створено такий фонд, чи буде Україна готовою прийняти і реалізувати цей план?

Володимир Лановий: Я думаю, що все буде йти через пень-колоду, буде багато незрозумілого, гроші надійдуть, але проектів не буде, конкуренція буде умовною, тому що не можна сподіватися в середовищі олігархату, корупції, що все буде чисто. Громадськість має вийти на перший план.

Нам треба стимулювати створення ризикованих банків, які будуть працювати з інноваційними програмами. Я б додав у «План Маршалла» спеціальний розділ щодо розвитку державних і приватних венчурних інноваційних фондів.

Наталя Соколенко: Ви сказали, що громадськість має вийти на перший план. Як це формалізувати?

Володимир Лановий: Я думаю, що треба оголошувати певні конкурси, щоб виявити спроможних і почати фінансувати їх. Треба збирати бізнесменів, треба збирати економістів. Я думаю, що ми з вами, тобто громадськість, маємо об’єднатися і не чекати, які напрямки нам запропонує Литва, а самі запропонувати основні напрямки та механізми контролю за використанням коштів. Тоді європейці швидше зрозуміють, що з нами можна працювати.


повернутися© 2005 Nova Ukraina
Розроблено компанією Разработка сайта - студия веб дизайна Лелека


Керівні
органи
Колективні
члени
Події, Факти,
Kоментарі
Конкурси