Події, факти, коментарі
На головну сторінку
Карта сайту
Контакти
Події, факти, коментарі
Керівні органиКолективні члениПодії, Факти, KоментаріКонкурси

 

Події, факти, коментарі
14.02.2016 |неділя
У вівторок, 16 лютого Кабмін буде звітувати про причини невиконання покладених на нього, чи на Верховну Раду завдань?

16 лютого прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк має подати у Верховній Раді свій черговий річний звіт про діяльність Кабміну. Але вже зараз, маючи в своєму розпорядженні частково витягами з цього звіту, можна сміливо стверджувати: слова українського прем'єра не варті навіть того паперу, на якій звіт був написаний.

«Україна отримала поганого прем'єр-міністра і втратила в його особі талановитого письменника-фантаста.Оцінивши 161-сторінковий звіт про діяльність уряду в 2015 році, я прийшла до висновку, що в змісті присутні елементи футуризму, а сам документ написаний у жанрі утопії.Кращий спосіб об'єктивно оцінити звіт уряду за минулий рік, це проаналізувати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, яку уряд мав реалізувати в 2015 році.Що вдалося, а тим більше, що обіцяють зробити потім, - про це рясно розповість прем'єр. Я ж зосереджуся на тому, про що він не розповість », - так прокоментувала документ екс-міністр юстиції ОленаЛукаш.

За її словами, практично всі основні пункти, закладені Яценюком до Програми діяльності Кабміну на 2015 рік, виконані не були. А саме:

- Прийняття нової редакції Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики»;

- Створення Єдиного електронного реєстру декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру державних службовців;

- Прийняття нової редакції Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (виняток понад 1200 об'єктів);

- Підготовка до проведення земельної реформи: зокрема, інвентаризація та розмежування земель сільськогосподарського призначення державної, комунальної та приватної власності;

- Розробка і сприяння прийняттю в новій редакції Кодексу України про надра;

- Розробка і реалізація Стратегії української гуманітарної політики;

- Розробка і сприяння прийняттю Трудового кодексу України (2015).

Розробка і прийняття Законів України:

«Про локальних аграрних ринках»;

«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в новій редакції;

«Про освіту»;

«Про професійно-технічну освіту»;

«Про національний культурний продукт».

Нагадаємо, 1 лютого Верховна Рада зареєструвала звіт про хід і результати виконання «Програми діяльності Кабінету міністрів в 2015 році». Документ складений на 161 сторінці, містить 11 розділів, які стосуються оборонної політики, держуправління, економічної, антикорупційної, соціальної, продовольчої та економічної політики, політики енергетичної незалежності, а так само політики розвитку молоді і спорту, міжнародної допомоги.

Даний звіт в ВР повинен був бути зачитаний ще два місяці тому.Саме 11 грудня 2015 року виконувався рівно рік з дня прийняття «Програми дій Кабміну».Однак, замість звіту в той день Яценюк організував в ВР виступ в форматі «питання-відповідь», але був з ганьбою відтягнуть від трибуни депутатом Олегом Барною.

В кінці січня депутати знову зажадали від Арсенія Петровича надати письмовий звіт за рік, який, як ми вже і говорили, повинен бути зачитаний в ВР 16 лютого нинішнього року.

Мета уряду - продати за безцінь хоч щось ліквідне

Ще більш жорстко про досягнення Кабміну Яценюка відгукується медіа-експерт Семен Уралов.За його словами, незважаючи на всі розмови про євроінтеграцію і перспективності ринку європейського, пострадянські економіки занадто глибоко інтегровані між собою.Тому, «лобіює» Яценюком розрив відносин з Росією накриє Україну таким «цунамі», що мало не здасться.

«Що сьогодні відбувається?У влади в Києві рейдери.Стратегія рейдера - скуповувати активи за безцінь.Тому зараз готується приватизація залишків (земля, порти, стратегічні підприємства) і переділ власності.Активів залишилося небагато.Купувати будуть в гривні.Тому чим більше вона впаде, тим дешевше заберуть.У влади бездарні рейдери.Вони бездарні саме як управлінці.Хотіли б, може, чимось керувати, але не вміють.Майже всі ці персонажі були вигнані свого часу з влади (теж, втім, не сильно компетентної) через профнепридатність », - каже С. Уралов.

За його словами, на наших очах в Україні розгортається ліквідаційна приватизація.За нею підуть відставки і еміграція до капіталу, вже знаходиться в ЄС.На місцях залишаться лише менеджери, які будуть управляти активами, і охоронці.

«Що буде з фінансовою системою і внутрішнім ринком?Буде гіперінфляція з подальшою зупинкою всіх виробництв, крім сировинних, які працюють на експорт.Але таких виробництв буде небагато, і майже всі вони контролюються ФПГ.Гривню вже списали з рахунків як платіжний засіб.Про неї можна забути.Вона цікавить правлячі еліти виключно як інструмент спекуляцій і транзитна валюта для отримання активів », - додав експерт.

Н якийсь короткий термін Україна можуть врятувати транші від МВФ, але ефект від них буде незначним і вони лише відстрочить гіперінфляцію на кілька місяців.

«Внутрішній ринок« схлопнется », тому що помре споживач як клас.Залишаться селяни і кустарі, яким треба буде продавати свою продукцію.І монополісти, які через торговельні мережі будуть прагнути збути залишки складської продукції.Інфраструктура занепала, і далі буде старіти ще більше.Отже, будуть перебої і з електроенергією і водопостачанням.Пенсіонери і бюджетники підуть під ніж девальвації і інфляції першими.Падіння їх доходів призведе до кризи неплатежів за світло / газ / воду / квартплату.Що посилить ефект загибелі інфраструктури », - говорить експерт.

Що буде з Батьківщиною і з нами

Тим часом, нехороші новини виходять від головного українського регулятора - Національного банку України. У той же час НБУ поліпшив оцінку падіння ВВП країни в 2015 році до 10,6% з 11,5%, а також прогнозує зростання ВВП у 2017 році на 3% при уповільненні інфляції до 8%.При цьому експерти відзначають, що коливання зростання ВВП в межах 1-2% для економіки України - незначні, а фактор зростання ВВП можна всерйоз розглядати лише в тому випадку, якщо зростання ВВП складе не менше 7%.

«Це все - мертвому припарка: що 0%, що мінус 1%, що плюс 2%.Це не економічне зростання, це - стагнація.Знаєте, як про китайську економіку говорять: якщо вони починають рости менше, ніж на 5%, це - вже криза.Для України можна говорити про якийсь позитивний зсуві і економічному зростанні, якщо темпи зростання ВВП складуть 7% після такого глибокого падіння.Величезним фактором буде очікувана більш висока інфляція, ніж та, яку закладали в первісному прогнозі », - підкреслив фінансовий аналітик, керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман.

За словами голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» ВолодимираФесенков наступному році українці буду не стільки виходити, як «виповзати» з економічної кризи.

«За оцінками економістів у нас очікується невелике економічне зростання на 1,5%, але це ще не вихід з кризи.У 2016 році на українців чекає якась «відлига», головне, не посковзнутися, тому що під час відлиги бувають невеликі заморозки і ожеледиця.У наступному році у нас буде набагато більше підстави для позитивних оцінок.Світло в кінці тунелю стане більш помітним », - зазначив політолог.

За його словами, наступний рік стане роком виконання завдань, які Україна не встигла або не змогла виконати в 2015 році.

«Це пошук світу і розв'язка кризи на Сході країни.Я не впевнений, що цього вдасться досягти в майбутньому році, але це буде одна з головних політичних ліній.Мінський мирний процес продовжиться, але також тривати коливання між миром і війною на Донбасі.Але все-таки, у мене є великі надії на те, що війни в 2016 буде менше, а перемир'я - набагато більше », - резюмував В. Фесенко.

Чи є світло в кінці тунелю

Впевнено дивитися в майбутнє можна тільки тоді, коли тверезо бачиш помилки - упевнений екс-міністр економіки, академік НАН УкраїниБогданДанилишин.

«Резонно постає запитання: як оцінити економічні підсумки 2015 року, коли країна другий рік поспіль перебуває фактично в стані війни, до якої додалася важка торгова війна з Росією, а на світових ринках стався обвал цін?Без втрат таких потужних викликів не витримає жодна економіка світу.Чого ж було чекати нам - питання риторичне.І уряд ще на початку року заявило, чого чекати нам в цьому році - падіння виробництва і прискорення інфляції.Де-факто так і сталося, але масштаби дещо різняться.

Прості розрахунки показують, що з очікуваних 10,5% падіння ВВП в 2015 році близько 5,5% падіння пов'язане саме з перерахованими об'єктивними чинниками.Однак решта 5% - це бездарна економічна політика уряду і НБУ, яку вони намагаються замаскувати під об'єктивні чинники », - говорить він.

Найбільших втрат, не рахуючи торгових воєн з Росією, Україні може нанести черговий виток співпраці з МВФ.

«Підписання кожного чергового Меморандуму про співпрацю з МВФ супроводжується переможними гаслами, що це дозволить, по-перше, стабілізувати валютний ринок в країні, а, по-друге, стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів.А що ми маємо де-факто?Уряд вже практично два роки співпрацює з МВФ.Я думаю, нагадувати про валютному ринку за ці два роки і «інвестиційний бум» в країні буде не доречним.І при цьому ми виконуємо рекомендації МВФ, особливо ті, які є найбільш популярними і найболючішими для населення країни (зростання тарифів, заморожування соціальних виплат, вільне курсоутворення тощо).А економічні перспективи країни при цьому стають все більш туманними і недосяжними.На просте запитання чому - просту відповідь: рекомендації МВФ не мають на меті стимулювання економічного зростання і забезпечення процвітання країни.Головна їх мета - не допустити «зараження» дестабілізаційну процесами інших країн через канали руху капіталів і товарів.Простіше кажучи - загасити пожежу, поки він не перекинувся на сусідні будинки », - додав він.

За словами Б.Данилишина, зараз уряд і НБУ отримують чергову порцію «експериментальних пропозицій» від експертів МВФ щодо економічної, фінансової, грошово-кредитної політики України, які необхідно реалізовувати в поточному році. Однак, судячи із заяв уряду і НБУ, заради отримання чергового траншу, вони готові прийняти і реалізовувати дані «пропозиції», не аналізуючи, в черговий раз, їх можливі наслідки і не опрацьовуючи альтернативні пропозиції. «А вони є вкрай необхідними. Якщо в 2016 року не запустити економіку - ми її втратимо.Необхідна програма модернізації. Дії за принципом «стан пацієнта важкий, але стабільний» - це шлях до остаточного перетворення України в країну з групи сировинних низько розвинених економік.Всі надії влади на краще чомусь переважно пов'язані з допомогою ззовні - від МВФ, США, Європи, Великобританії. Нагорі чомусь наполегливо вважають, що світ тільки й думає, як допомогти врятувати Україну. На жаль це не так. Ніхто нікого рятувати не буде до тих пір, поки ми самі не врятуємо себе », - резюмував експерт.Источник:http://ru.golos.ua/politika/zatyanuvshiysya_krizis_gde_ukraina_svernula_ne_tuda_6020#.VsBLqTJXsME.facebook
Golos.ua © 2015


повернутися© 2005 Nova Ukraina
Розроблено компанією Разработка сайта - студия веб дизайна Лелека


Керівні
органи
Колективні
члени
Події, Факти,
Kоментарі
Конкурси